دیزل ژنراتور چیست

دوشنبه 18 بهمن 1395 ساعت 17:03

دیزل ژنراتور (Diesel Generator) نوعی ژنراتور است که به وسیله یک موتور که از سوخت دیزل استفاده می کند کار می کند. از دیزل ژنراتور معمولا برای مصارف برق اضطراری در زمانی که شبکه سراسری قطع یا زمانی که در دسترس نیست استفاده می شود ولی کاربردهای مصرفی دائم نیز دارند. دیزل ژنراتور ها ابعاد مختلفی دارند که این ابعاد توسط توان ظاهری آن ها مشخص می شود. توان ظاهری در مهندسی برق با واحد ولت آمپر (VA) بیان می شود. دیزل ژنراتور های کوچک که تا حدود 200 کیلو ولت آمپر را تولید می کنند در مصارف اضطراری کاربرد بسیاری دارند. همچنین دیزل ژنراتورهایی با قابلیت تولید توان در مقیاس مگا ولت آمپر نیز وجود دارند که از برخی از آنها در شبکه های قدرت کوچک استفاده می شود.

"دستگاه دیزل ژنراتور دستگاهی میباشد که سوخت فسیلی را تبدیل به انرژی الکتریکی میکند از دیزل ژنراتور در نواحی که برق موجود نمیباشد و یا قطعی برق زیاد میباشد مورد استفاده قرار میگیرد از دستگاه های ژنراتور در کارخانجات و مجتمع های بزرگ استفاده میکنند که در مواقعی که برق قطع میشود به صورت اتوماتیک ژنراتور بکار میفتد و برق اون مجتمع را تامین میکند و به عنوان برق اضطراری در این مواقع مورد استفاده قرار میگیرد. دیزل ژنراتور های صنعتی به لحاظ اینکه قیمت بالایی دارند و نیاز مبرم در بعضی از پروژه های عمرانی احساس میشود به همین منظور بعضی از شرکت های تولید کننده اقدام به اجاره دیزل ژنراتور با قدرت های متفاوت کرده اند.

دیزل ژنراتور ها از لحاظ قدرت و حجم موتور متفاوت میباشند و بسته به کاربرد و نیاز کارخانه تولید و ارایه میگردد. دیزل ژنراتور ها از لحاظ مکانیکی و سوخت اولیه متفاوت و انواع مختلفی دارد کار اصلی دستگاه دیزل ژنراتور تبدیل انرژِی مکانیکی به انرژی میباشد. از این رو سایت نیازمندیها دات نت لیست اجاره دهندگان دیزل ژنراتور را جهت ارائه خدمات را قرار داده است . متخصصین در این حوزه آماده هستند بهترین راهکار جهت خرید و اجاره دیزل ژنراتور را بگویند از برندهای معتبر دیزل ژنراتور میتوان کامینز ، ولوو پنتا ، پرکینز میتوان نام برد. "


منبع مطلب : http://www.niazmandiha.net/list/diesel-generator اجازه دیزل ژنراتور

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.